Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo Heracles Almelo
Ruime overwinningen voor FC Twente, PSV en Ajax

De top-3 van de Azerion Vrouwen Eredivisie heeft afgelopen weekend geen fout gemaakt. Zowel FC Twente, PSV als Ajax boekten een overwinning met duidelijke cijfers. Daarnaast stond ook Spark The Game centraal, in het teken van Internationale Vrouwendag. Voorafgaand aan de wedstrijd liepen alle aanvoerders het veld op om aandacht te geven aan gelijkwaardige kansen en het inspireren van de volgende generatie.

FC Twente beet op zaterdag het spits af tegen nummer vier Feyenoord. De landskampioen kwam in deze lastige uitwedstrijd niet in de problemen. Het werd 1-4. Kayleigh van Dooren, Lynn Groenewegen, Alieke Tuin en Sophie te Brake zorgden voor de goals. Esmee de Graaf redde de eer voor de Rotterdammers.

Feyenoord Vrouwen FC Twente Vrouwen

Ajax en PSV komen langszij

Door de zege stond FC Twente één dag bovenaan. Een dag later kwamen Ajax en PSV langszij. De Amsterdammers wonnen met 5-1 in eigen huis van sc Heerenveen. Tiny Hoekstra was twee keer trefzeker, ook Danique Noordman, Rosa van Gool en Danique Tolhoek scoorden. Namens de nummer zeven maakte Evi Maatman een treffer.

Ook PSV kende op bezoek bij Telstar geen moeilijke middag. Bij rust stonden de Eindhovenaren al met 0-3 voor dankzij Riola Xhemaili, Fenna Kalma en Nina Nijstad. Jannette van Belen bracht de spanning enigszins terug waarna in blessuretijd Renate Jansen zorgde voor de 1-4 eindstand. PSV en FC Twente hebben een punt minder dan Ajax dat bovendien nog een wedstrijd heeft in te halen.

Telstar Women PSV Women

AZ komt dichter bij FC Utrecht

Op zaterdag boekte AZ een 2-0 zege op PEC Zwolle. Isa Colijn en Floor Jolijn Spaan scoorden voor rust. Hierdoor kwamen de Alkmaarders dichter bij nummer vijf FC Utrecht dat met 1-1 gelijkspeelde tegen Fortuna Sittard. Venla Lindfors zette de Limburgers verrassend op voorsprong waarna Judith Roosjen met een kopbal de schade herstelde. Het verschil op de ranglijst is nu nog drie verliespunten.

ADO Den Haag boekte een grote zege op bezoek bij Excelsior. Het werd 0-4, mede dankzij twee goals van Manon van Raay. Cheyenne van den Goorbergh en Kayra Nelemans maakten de overige doelpunten.

Bekijk hier de stand.

Lees ook