PSV slaat belangrijke slag in titelstrijd met winst in Heerenveen
Drie speelronden voor het einde heeft PSV een gat van vier punten geslagen in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie. De Eindhovenaren wonnen zondag zelf met 0-1 in Heerenveen, terwijl de concurrentie punten verspeelde.
PSV begon het duel met de wetenschap dat Ajax en Feyenoord elkaar eerder op de de dag op 0-0 hadden gehouden. sc Heerenveen, de ploeg in vorm, maakte het de titelkandidaat echter bijzonder lastig. Renate Jansen bezorgde de Brabantse formatie met haar treffer uiteindelijk een hele belangrijke zege. De voorsprong op Ajax bedraagt nu vier punten.
Het verschil met FC Twente is zelf opgelopen tot vijf. De regerend landskampioen ging verrassend met 2-0 onderuit bij nummer zes FC Utrecht. Lena Mahieu opende na een uur de score. FC Twente zette daarna flink druk, maar het doelpunt viel dankzij Maxime Snellenberg aan de andere kant.
Strijd onderin
Ook onderin is het spannend. ADO Den Haag stond door een treffer van Floortje Bol lang op voorsprong op bezoek bij AZ, maar Desiree van Lunteren redde een punt voor de Alkmaarders.
De situatie van de nummers elf en twaalf is er echter niet beter op geworden. Excelsior verloor met 4-0 op bezoek bij PEC Zwolle, terwijl NAC Breda thuis met 1-3 onderuit ging tegen HERA United. Dominique Bruinenberg zorgde namens de Amsterdammers met een fraaie pegel voor een van de hoogtepunten van het weekend.











