ADO Den Haag Ajax AZ (vrouwen) Excelsior FC Twente Feyenoord HERA United NAC Breda PEC Zwolle PSV sc Heerenveen Utrecht
Ajax loopt op bezoek bij AZ tegen eerste puntverlies aan

In de strijd om de landstitel in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie heeft Ajax voor het eerst averij opgelopen. De Amsterdammers bleven zondag op bezoek bij AZ op 0-0 steken.

Ajax begon sterk, maar gedurende het duel namen de Alkmaarders steeds meer de overhand. De thuisploeg leek zelfs op voorsprong te komen via Karlijn Woons, maar de scheidsrechter keurde de treffer af.

PSV en FC Twente profiteren

PSV en FC Twente profiteerden dankzij gemakkelijk zeges. FC Twente won met 1-4 op bezoek bij PEC Zwolle. Na een eigen doelpunt van Sophie van Vugt in de eerste helft liep de landskampioen verder uit dankzij goals van Jaimy Ravensbergen, Sophie Proost en Danique van Ginkel. Ilvy Zijp deed namens de thuisploeg wat terug.

De Eindhovenaren bleven zonder puntverlies dankzij een 4-0 thuiszege op HERA United. Lore Jacobs, Riola Xhemaili, Sisca Folkertsma en Liz Rijsbergen kwamen op het scorebord.

Feyenoord bracht ADO Den Haag verder in de problemen dankzij een 2-0 overwinning. Akari Takeshige en Ella Van Kerkhoven waren trefzeker. De Rotterdammers staan nu met zes punten op de vierde plaats. De Hagenaars hebben slechts één punt uit drie duels.

Akari Takeshige maakte de openingstreffer voor Feyenoord.

Zeges voor FC Utrecht en Excelsior

Ook FC Utrecht heeft zes punten. De domstedelingen zegevierden met 1-3 bij het nog puntloze NAC Breda. Direct na de openingstreffer van Rosalie Renfurm maakte Brigitte Franken gelijk. In de tweede helft liepen de gasten uit dankzij goals van Lobke Loonen en Sam de Jong.

Excelsior heeft de eerste punten binnen. De Kralingers wonnen met 1-3 op bezoek bij sc Heerenveen. Katelyn Hendriks scoorde twee keer. Ook Isa Gomez vond het net. Pas diep in blessuretijd deden de Friezen iets terug dankzij Evi Maatman.

Bekijk hier de stand na drie speelrondes.

Lees ook